مدارك تحصيلي : ديپلم علوم تجربي .سال اخذ 1364 .دبيرستان شهداي ادب اصفهان .
 كارداني :  امورزراعي (كشاورزي) سال اخذ مدرك 1366 .دانشگاه صنعتي اصفهان .
 كارشناسي : مهندسي كشاورزي گياهپزشكي سال اخذ مدرك 1368 .  دانشگاه شهيد چمران اهواز .
  كارشناسي ارشد : مهندسي طراحي محيط زيست  سال اخذ مدرك 1389 دانشگاه آزاد واحد علوم تحقيقات تهران
دوره سربازي : از سال 1369 لغايت 1371 در جهاد خود كفايي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي .
سوابق کاری :
1- ورود به شهرداري تهران تيرماه 1371 بعنوان كارشناس حفظ نباتات در شهرداري منطقه 8
2- ناظر فضاي سبز نواحي : از 1372 لغايت 1377 در شهرداري منطقه 8
3- سرپرست اداره فضاي سبز : از 1377 لغايت 1378 در شهرداري منطقه 8
4- مسئول فضاي سبز ناحيه و كلينيك گل و گياه : از 1378 لغايت 1382 در شهرداري منطقه8
5- معاون اداره فضاي سبز : از 1382 لغايت 1384 در شهرداري منطقه 8
6- رئيس اداره فضاي سبز : از 1384 لغايت 1391 در شهرداري منطقه 8
7- رئيس اداره فضاي سبز : از 1395 تا كنون در شهرداري منطقه 5
اداره خدمات شهری بعنوان اصلی ترین واحد اجرایی در بخش تنظیف و پاکیزگی سطح محدوده منطقه نظارت برساخت سازها و جلوگیری از انواع تخلفات ساختمانی بصورت شبانه روزی در حال فعالیت میباشد این اداره به دلیل حجم و تنوع مسئولیت و وظایف بیشترین فعالیت نظارتی و خدماتی را دارا بوده و نوع مدیریت در این بخش با ابتکار خلاقیت و تصمیم گیری سریع همراه است فعالیت خدماتی شهری در تمام فصول سال تابع شرایط جوی ، اجتماعی و ..... میباشد

 

شرح وظایف معاونت امور شهری و فضای سبز

 

1-     دريافت برنامه‌ها و سياستهاي كلان شهرداري در زمينه نظافت و پاكسازي شهر و امور فضاي سبز و برنامه‌ريزي جهت اجراي آنها در سطح منطقه و ابلاغ به واحدهاي تحت سرپرستي و ساير واحدهاي ذيربط.

 

2-  كنترل و نظارت بر رعايت كامل قوانين و ضوابط شهرداري تهران و اقدام لازم جهت اجراي صحيح كليه آيين‌نامه‌ها و دستورالعملهاي ابلاغي معاون خدمات شهري شهرداري مركز درسطح منطقه.

 

3- نظارت و كنترل بر رفت و روب معابر منطقه و جمع آوري و حمل زباله و نظارت بر حسن انجام اين امور و جلوگيري از سوزاندن زباله و ساير مواد دودزا و آلوده كننده محيط زيست.

 

4- نظارت و كنترل بر حفظ و نگهداري پاركها و فضاي سبز عمومي و همچنين اجراي فضاي سبز در محدوده منطقه، بر اساس برنامه‌هاي ابلاغي و با رعايت ضوابط مربوطه.

 

5- رسيدگي به شكايات اهالي در ارتباط با مزاحمت اماكن و كارگاههاي غيربهداشتي و مشاغل مزاحم و همكاري با شركت ساماندهي صنايع و مشاغل مزاحم جهت رفع مزاحمت اين مراكز از طريق انتقال وجابجائي آنها به محلهاي مناسب و ساير اقدامات لازم.

 

6-   نظارت بر كنترل امور ساختمان سازي در سطح منطقه و ارائه گزارشهاي لازم به معاون شهرسازي منطقه.

 

7-  نظارت و كنترل بر برف روبي معابر وانجام اقدامات و پيش‌بيني‌هاي لازم به منظور مقابله با حوادث طبيعي (سيل، زلزله، طوفان) و غيرطبيعي (آتش‌سوزي) در محدوده وظايف منطقه.

 

8- نظارت و كنترل بر جلوگيري از سد معبر و نصب آگهي در محلهاي غيرمجاز، گردش احشام و تخليه زباله و نخاله در معابر و معرفي دوره گردها وساير عوامل محل رفاه شهروندان به مراجع ذيصلاح.

 

-9 نظارت برنماسازي و پلاك كوبي معابر و شماره گذاري اماكن و نصب تابلوي الصاق اعلانات و پاك كردن آگهي از محلهاي غيرمجاز وهرگونه اقدامي كه در نظافت و زيباسازي منطقه موثر باشد با رعايت مقررات و ضوابط مربوطه

 

جمع آوری و انتقال زباله از سطح محدوده ، نظافت و رفت و روب معابر، لایروبی انهار و مسیل ها ، شستشوی جداول ، نرده ها  و گاردریلها ، شستشوی پل های هوائی عابر پیاده ، سر پناههای ایستگاه اتوبوس ، تابلوها و علائم راهنمائی و رانندگی و سایر تجهیزات شهری ، جلوگیری از سد معبر ، نظارت بر عملیات ساختمانی غیر مجاز ، صدور موافقت تغییرات غیر اساسی که احتیاج به اخذ پروانه ندارد و ...که شامل ادارات ذیل می باشد :

اداره فضای سبز :

حفظ ، نگهداری و توسعه فضاهای سبز شهری اعم از بوستانها ، میادین ، باغچه ها ، رفیوژها ، جنگل کاری و ... در سطح منطقه و همچنین بهینه سازی روشهای آبیاری ، نگهداری و توسعه فضای سبز آپارتمانی ، حفر چاههای آب جهت آبرسانی ، تامین روشنائی بوستانها ، تهیه و توزیع درخت و درختچه بین شهروندان در فصل مناسب و ...از جمله خدماتی است که توسط اداره فضای سبز انجام می شود.

اداره زیبا سازی :

مطالعه و اجرای طرحهای زیبا سازی در سطح منطقه ، رنگ آمیزی ایستگاههای اتوبوس ، نرده ها ، پل های هوائی عابر پیاده ، جداول و سایر تجهیزات شهری ، پاک سازی و نماسازی ساختمانهای اداری ، مسکونی و تجاری ، مطالعه و اجرای طرح های مبلمان شهری ، نظارت بر انجام تبلیغات شهری ، ساماندهی و نصب پلاک های آبی منازل و معابر ، ایجاد دیدگاههای مناسب شهری ، آذین بندی و تزئین معابر و میادین و ساختمانهای شهرداری به مناسبت اعیاد ، نظارت بر بیلبوردهای شهری و انجام تبلیغات بر آنها به مناسبت های مختلف در طول سال از سوی اداره زیباسازی به انجام می رسد.

اداره ساماندهی :

از دیگر فعالیت های حوزه معاونت شهری و فضای شهری می توان به ساماندهی صنایع و واحدهای مزاحم آلاینده ، کیوسکهای مطبوعاتی و گلفروشی ، بررسی و اجرای تمهیدات لازم جهت مشاغل مزاحم ، اجرای آراء صادره از سوی کمیسیون بند 20 ماده 55 در تعطیلی و انتقال صنایع و مشاغل مزاحم ، مبارزه با جوندگان موذی و اتلاف سگهای ولگرد اشاره نمود که توسط اداره ساماندهی شهرداری منطقه انجام می شود.

 

علیرضا علی بخشی

معاون خدمات شهری و محیط زیست

علیرضا علی بخشی

معاون خدمات شهری و محیط زیست

ارتباط با معاونت

 

  تلفن:

96011260
 
  ایمیل:
alibakhshi@tehran.ir