نمایش خبری


افزایش انگیزه و رضایت شغلی کارکنان، عامل اصلی ارتقای بهره وری سازمان


بازدید: 21
نظرات: 0
ایجاد شده توسط :
روابط عمومی منطقه ۵
تاریخ ارسال: 1397/3/8 15:23:35 

شناسایی و معرفی کارکنان نمونه موجب افزایش رضایت شغلی و ایجاد انگیزه برای ارتقای بهره وری سازمانی است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 5 ، سید محسن اسدی شهردار منطقه اعلام کرد پیرو برنامه های یک گام به جلو در معاونت منابع توسعه انسانی، با هدف ایجاد انگیزه، افزایش رقابت پرسنلی ودیده شدن فعالیت های کارکنان در تمامی حوزه های ستادی و نواحی 7 گانه ، از این پس هر دو ماه یک بار 20 نفر ازکارکنان نمونه معرفی می شوند.

اسدی ابتدایی ترین اهداف اجرای این طرح را ارزیابی عملکرد و ارائه بازخورد به کارکنان دانست. این ارزیابی برای شناسایی نقاط قوت و قابل بهبود کارکنان، تدوین برنامه های آموزشی و یاد گیری انفرادی آنان، ارائه بازخوردهای انگیزشی متناسب با عملکرد، عادلانه کردن سیستم های جبران خدمات کارکنان، شناسایی افراد برای جانشین پروری ، به کارگیری نتایج در سیستم ارتقای پرسنلی و جابه جایی های شغلی به کار می رود.

پورقاسم معاون  توسعه منابع انسانی منطقه در تشریح شاخص ها برای انتخاب افراد شایسته گفت :در شناسایی این افراد نخستین گام عوامل رفتاری و رعایت موضوعات عمومی کارمندی بوده و با تشکیل دبیرخانه در این خصوص براساس جدول شاخص ها ، فرمت امتیاز دهی و معیارهایی نظیر  تعامل و همکاری ( کارتیمی) ، نظم و انضباط کاری، برخورد با ارباب رجوع، مدت زمان پاسخگویی به نامه های اتوماسیون و رعایت شئونات اسلامی ارزیابی انجام می شود.

 وی افزود : مدیران هر حوزه با پرکردن فرم مخصوص کارکنان نمونه و امتیازدهی به افراد براساس معیارها و ارائه آن به معاونت توسعه منابع انسانی افراد شایسته را معرفی کرده و باهمکاری اداره روابط عمومی منطقه با تهیه و نصب 10 بنر در ساختمان ستادی و نواحی این افراد معرفی می شوند.

پورقاسم گفت: در طول سال 180 نفر پرسنل برتر از سطوح مدیران، کارشناسان و نیروهای کارگری انتخاب می شوند. 

شیوه های انگیزشی نظیر تشویق عمومی ( نصب بنر و تجلیل با حضور شهردار منطقه در همایش های فصلی) ،  اهدای لوح سپاس، استفاده از امکانات رفاهی بیشتر، افزایش سرانه مزایای پرسنلی ، اولویت استفاده از تور های رفاهی ، وام وشرکت در جشن ها ، برگزاری کلاس های آموزشی خارج از چارت سازمانی و قرار گرفتن اسامی افراد در بانک اطلاعات کارکنان نمونه جشنواره شهید رجایی خواهد بود . همچنین درصورت انتخاب مجدد ، تشویق در پرونده درج می شود.

باید افزود تشویق و ترغیب کارکنان برای ارائه خدمات بهتر به ارباب رجوع و در نهایت کارآمدی بیشتر سیستم، به عنوان الگوهای موفق سیستم اداری انجام می شود. print
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
لطفا جهت راه اندازی به تنظیمات ماژول بروید.