نمایش خبری


اطعام 3 هزار روزه دار در "سفره دارالمدینه "


بازدید: 60
نظرات: 0
ایجاد شده توسط :
روابط عمومی منطقه ۵
تاریخ ارسال: 1397/3/12 14:12:17 

سفره افطار3هزار نفره "دارالمدینه" با مشارکت خیرین دریا دل، شهروندان و حضور عضو شورای اسلامی شهر در منطقه 5 پایتخت برپا شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 5، به برکت ماه مبارک رمضان، در شب میلاد امام حسن مجتبی (ع) ، سفره ساده افطار 3هزار نفره در بلوار فردوس (خیابان بهار شمالی) با مشارکت خیرین دریا دل و شهروندان منطقه5 برپا شد.

براساس این خبر این اقدام با هماهنگی اداره اجتماعی و فرهنگی شهرداری  ناحیه 4 وهمکاری شورایاران و مدیران سرای محلات به ویژه خیرین با هدف اطعام ایتام، نیازمندان و خانواده های بی سرپرست و...  انجام شد.

حضور الهام فخاری عضو شورای اسلامی شهر تهران، قائم مقام، معاونان، شهرداران نواحی هفت گانه نیز در این مراسم نشانه پیوند شهروندان و مدیران شهری بود.

اقامه نماز، قرائت قرآن، مولودی خوانی نیز با حضور خانواده شهدا به این مراسم روحانیت بیشتری بخشید.

 

فخاری در نشست ارزیابی چالش ها ی فرهنگی اجتماعی مجتمع های تجاری چند منظوره در منطقه 5  مطرح کرد ؛

وجود مجتمع های تجاری موجب ایجاد بستر مناسب تعامل و تامین آسایش شهروندان است

دبیران ، مدیران و هیئت رئیسه کارگروه های تخصصی شورایاران منطقه 5 با حضور عضو شورای اسلامی شهر و شهردار منطقه در نشست هم اندیشی ارزیابی چالش های فرهنگی اجتماعی مجتمع های تجاری چند منظوره و کیفیت زندگی شهروندان ، درباره  کارکرد فرهنگی این اماکن به گفتگو نشستند.    

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 5 ، سید محسن اسدی شهردار منطقه از برگزاری نشست هم اندیشی ارزیابی چالش های فرهنگی اجتماعی مجتمع های تجاری چند منظوره و کیفیت زندگی شهروندان خبر داد . این نشست که با حضور الهام فخاری عضو شورای اسلامی شهر تهران برگزار شد،  شورایاران محلاتی نظیر اکباتان و...در مورد مجتمع های تجاری مثل مگامال و... وارزیابی کارکرد فرهنگی آنها صحبت کردند.

الهام فخاری در بین دبیران ، مدیران و هیئت رئیسه کارگروه های تخصصی شورایاران منطقه 5 ،از کارکردهای فرهنگی وجود این مجتمع ها در سطح منطقه گفت : جاذبه های فراوان مجتمع های تجاری- فرهنگی ، ضمن جلب شهروندان ، بستری برای حضور مسافران خارجی است و نقش چنین مجتمع هایی برای اوقات فراغت شهروندان بسیار ضروری است چراکه تعامل بین شهروندان را منجر می شود.

در این نشست که با سخنان اساتید صاحب نظر جامعه شناسی همراه بود ، شهردار منطقه نیز بر پاسخگویی به نیازهای شهروندان با وجود مجتمع های تجاری شامل امکاناتی نظیر مکان های ورزشی ، سالن سینما ، رستوران ها ، کافه ها ، شهربازی ، سالن های نمایش و نمایشگاه های متنوع علمی و صنعتی ، فروشگاه های متنوع ، مراکز مذهبی عبادی و .... اشاره کردو گفت : مزیت بزرگ این مجتمع ها در کنار ایجاد قدرت انتخاب فراوان در خرید اقلام مصرفی ، برای شهروندان درایجاد امنیت و آرامش آن است . مجتمع های بزرگ چند منظوره با داشتن پارکینگ های مطمئن ، سیستم ایمنی هوشمند و مدیریت سازمان یافته ، همانند شهرکی امن ، امکان بروز خطرات مالی وجانی را برای شهروندان به حداقل می رساند.

وی با اشاره به مجتمع هایی چون کورش ، مگامال و ... در سطح منطقه بر خدمت رسانی هر چه بیشتر به شهروندان اشاره کرد و افزود: وجود این مکان ها و استفاده از امکانات درون آنها ، رفاه بیشتری را برای عموم تامین کرده و در ارتقای فرهنگ شهرنشینی تاثیر به سزایی دارد.

اسدی در خصوص تهدیدهای این مجتمع های غول پیکر تصریح کرد: امروزه مساله از رونق افتادن مجتمع ها و مراکز خرید، با همه‌گیرتر شدن خریدهای اینترنتی و ارتباطات الکترونیک ،بحرانی‌تر و نگران‌کننده‌تر شده و شبکه‌های مجازی در زوال تدریجی این امر نقش دارند.print
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید