نمایش خبری

شهردار منطقه در دورهمی و گفتگو با سالمندان مطرح کرد ؛ جهاندیدگان نعمات و ستون های جامعه هستند
ایجاد شده توسط : hoseinpour-n در 1397/07/11 02:04:47 ب.ظ


 

دورهمی و گفتگوی اعضای کانون های جهاندیدگان سرای محلات 29 گانه منطقه 5 به مناسبت روز جهانی سالمند و تجلیل از آنان با حضور شهردار منطقه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه5، اسماعیل عربلو معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه با اعلام این خبر گفت: یکی از اهداف مدیریت شهری این است که سالمندان را وارد عرصه اجتماعی کرده و از پتانسیل و تجارب آنها در طول مدت زندگی به خوبی استفاده کند، بدین منظور کانون های جهاندیدگان شکل گرفته است.

خسروآبادی شهردار منطقه با حضور در جمع 120 نفر از  اعضای کانون جهاندیدگان در این مراسم به برکت حضور پیشکسوتان و پختگی سالمندان و اثر گذاری آنان در گروه های اجتماعی اشاره کرد و گفت : شما نعمات و ستون های منطقه وجامعه بوده و ما قدردان حضورتان هستیم و مدیریت شهری نیازمند دعای خیر شما است.

وی در ادامه افزود: باید قدر بزرگترهای خودمان را بدانیم وحتما نعمات خداوندی بر اساس دعای خیر این عزیزان  افزون می شود. صحبت کردن در میان شما دانایان که بیشتر می دانید، بیشتر دیده اید و بیشتر شنیده اید سخت است و به قول مثل معروف آنچه جوان در آینه می بیند پیران در خشت خام می بینند و بنده خوشحال می شوم که شما با تجربه های جامعه در مدیریت شهری ، تذکرات لازم رابه مدیران بدهید تا آنها بتوانند شهر را مطلوب تر اداره کنند.

شهردار منطقه ضمن تبریک روز جهانی سالمند، به مناسبت تولد یکی از اعضای این کانون به وی هدیه داد و از دبیر کانون جهان دیدگان قدردانی کرد .

بدخش مدیر اداره سلامت منطقه نیز از برنامه پیش بینی شده با مشارکت کانون های جهان دیدگان وخانه های سلامت برای بازدید از اماکن زیارتی و سیاحتی شهرو تورهای گردشگری ویژه سالمندان خبر داد وگفت : خدمات سلامت محور با استقرار پزشک در خانه های سلامت، کارگاه آموزشی با موضوعات مرتبط با دوره سالمندی از قبیل تغذیه ، بیماری ها ، آموزش مهارت های زندگی ومشاوره رایگان برای جهاندیدگان در سطح محلات منطقه ارائه می شود. 

این گردهمایی با تجلیل از سالمندان سطح محلات 29 گانه با سخنرانی دکتر طاهری پزشک دوران سالمندی و اجرای برنامه مشاعره ، مسابقه و اهدای جوایز پایان یافت .

print
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.