نمایش خبری

مطالعات کاربردی محله محور، رضایتمندی شهروندان را تضمین می کند
ایجاد شده توسط : hoseinpour-n در 1397/07/16 11:06:45 ق.ظ


 

نشست مدیرکل دفترمطالعات اجتماعی و  فرهنگی شهرداری تهران با مدیران مطالعات مناطق 22 گانه به میزبانی منطقه5 برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 5، در این نشست که با حضور ریاضی مدیرکل دفتر مطالعات شهرداری تهران ،خسروآبادی شهردار منطقه و مسئولین مطالعات اجتماعی مناطق 22 گانه برگزار شد، شهردار منطقه ضمن استقبال از طرح های مطالعاتی شهرداری تهران در اجرای پروژه ها گفت : هر اقدامی در منطقه انجام می شود باید  همراه با مطالعه باشد. برای بررسی اقدامات صورت گرفته هم ، از پژوهش و نظر سنجی محله ای استفاده شود و از اعمال سلیقه  برای اجرای فعالیت ها پرهیز شود.

وی افزود : پژوهش هرچه جزئی تر و محله ای تر انجام شود ، سطح رضایتمندی گسترده تری از شهروندان را شامل شده و با این منابع محدود، جهت گیری فعالیت های شهری پس از نظر سنجی در مورد نیازمندی ها و بررسی اولویت ها دقیق ترصورت می گیرد .

مدیرکل دفتر مطالعات شهرداری تهران، ارزیابی شهروندان تهرانی به 10 خوشه ی غیر همگن را مطرح کرد  و گفت: از ویژگی های منطقه 5 ، وسعت و تعدد محلات ؛ تنوع سلیقه ها و سبک ها بوده که با  4 خوشه مطالعاتی ، زمینه پژوهش ها درباره تفاوت های فرهنگی و اجتماعی در این منطقه فراهم است.

وی در ادامه افزود :  طبق ارزیابی های به عمل آمده،  تاکنون پوشش فعالیت های فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران، حداکثر 20 درصد شهروندان را شامل شده که این مهم با گسترش عرصه های اجتماعی در طول روز و احیای حیات شبانه به شکل برنامه ریزی شده باید افزایش یابد.

print
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.