نمایش خبری

دومین رینگ توریستی محله کن افتتاح شد
ایجاد شده توسط : hoseinpour-n در 1397/07/23 04:36:39 ب.ظ


 

محله کن به منظور گسترش فرهنگ توریسم و معرفی آثار تاریخی منطقه 5 پایتخت، مجهز به دو رینگ گردشگری شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه5، اسماعیل عربلو معاون اجتماعی وفرهنگی منطقه ، هفته گردشگری را  یکی از مناسب ترین موقعیت ها برای تبلیغ مراکز جذاب توریستی دانست .

وی گفت :  ایجاد مسیری برای پیاده روی و تماشای چشم انداز های زیبا به عنوان "رینگ گردشگری" یکی از راه های شناساندن جاذبه های گردشگری به شهروندان است. محله کن، از زیبا ترین جلوه های گردشگری شهر تهران جاذبه هایی چون  اماکن مذهبی و بقعه امامزادگان معصوم، حمام و پل آجری، منزل آیت اله کنی و باغات زیبا دارد.

عربلو افزود :  ستاد گردشگری منطقه با همکاری مسئولین سرای محلات29 گانه، اقدام به برگزاری اولین تور در دومین رینگ کن (امامزادگان )به  مناسبت هفته گردشگری کرد. در این تور شهروندان محلات ابتدا به زیارت امامزاده سید جعفر(ع) رفته و در آنجا ضمن پیاده روی در محله کن به زیارت امامزادگان سید محمد رضا(ع)، کابل الحسین(ع) و شعیب(ع) پرداختند و از آنها پذیرایی شد.

هدف از ایجاد رینگ ها،  آشنایی شهروندان  با جاذبه های گردشگری محلات ، افزایش توریسم و معرفی آثار تاریخی ، طبیعی و مذهبی، کسب تجربه های جدید ،کمک به شناخت بیشتر محلات تهران  و افزایش ارتزاق افراد ساکن در آن محله است.

براساس این خبر ، ستاد گردشگری منطقه در نظر دارد که اینگونه رینگ ها را با توجه به استقبال شهروندان افزایش داده  و در حال حاضر تورهای زیادی در مسیر رینگهای تعریف شده برگزار می شود.

اولین رینگ محله کن( پل آجری ، کوچه باغات کن، امامزاده شعیب(ع)، زورخانه جوانمردان، حمام قدیمی و سازستان) ؛ از پل آجری واقع در محله بهاران ( در جاده سولقان و حریم منطقه ) شروع و بعد از گذر از کوچه باغات زیبای کن به امامزاده شعیب (ع) ختم می شود، که فقط با پای پیاده میسر است. این رینگ در هر فصل زیبایی خاص خود را دارد و با فصول دیگر متفاوت است. فصل های پاییز و زمستان، با وجود رودخانه کن و شعبه های نشات گرفته از آن، زیبایی این رینگ دو چندان می شود.

دومین رینگ معروف به "رینگ امامزادگان"، 4 امامزاده (امامزاده کابل الحسین، امامزاده شعیب، امامزاده سیدمحمدرضا، امامزاده علی بن جعفر) بوده و زائران با پیاده روی در بین مسیر های امامزادگان، علاوه بر زیارت، از هوای خوب کن نیز بهره مند می شوند.

 

print
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.