نمایش خبری

نگاهی کوتاه به برخی از اقدامات شهرداری منطقه 5، تهران تا مهران؛ اربعین 97
ایجاد شده توسط : hoseinpour-n در 1397/08/07 11:41:46 ق.ظ


 

نماینده شهردار تهران در بازدید از مرز مهران: شهرداری منطقه 5 با تکیه برتجربه و استفاده از امکانات، در اجرای برنامه های محول شده امسال موفق تر از گذشته عمل کرد. 

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 5، رجبعلی خسروآبادی شهردار منطقه در تشریح اقدامات انجام شده برای خدمت رسانی گسترده به زائران حرم حسینی در اربعین 1397 گفت : در پی تدابیر ابلاغی شهردار تهران، عملیات اجرایی خدمات شهری به زائران کربلای معلی در مرز مهران به شهرداری منطقه 5 سپرده شده و با 500 نفر نیروهای اعزامی آماده باش در  پهنه 11 کیلومتری و 75 هکتاری مرز مهران که  به 10 بخش تقسیم شده برای ارائه خدمات بهتر در مرز مهران حضور دارند و برای تسهیل خدمت رسانی با برگزاری 6 جلسه هماهنگی و برنامه ریزی، یک ماه پیش از فرا رسیدن این ایام فعالیت خود را آغاز کرد.

 وی گفت: در بازدیدهای صورت گرفته از نقطه صفر مرزی، هماهنگی و برنامه ریزی با معاون و مدیر کل امنیتی وزارت کشور، فرمانداری مهران، استاندار و فرمانده نیروی انتظامی استان ایلام و مسئولین مرزی کشورعراق در این پایانه، تمهیدات مناسبی برای پیاده روی باشکوه اربعین فراهم شد.

براساس این خبر شهردار منطقه افزود: با بدرقه و اعزام اولین کاروان خادم الحسین (ع) از منطقه5 پایتخت به مرزمهران در روز 27 مهرماه این اقدام اجرایی شد و برای پوشش کامل فعالیت نیروهای اعزامی و انعکاس اخبار خدمات رسانی شهرداری تهران ، ستاد خبری تشکیل و به صورت مستمر، آخرین اخبار را گزارش کرده و رادیو اربعین فعال شده است . این درحالی است که نمایشگاه عکس اربعین با عنوان" تهران تا مهران در یک نگاه " برای به تصویر کشیدن حال و هوای معنوی پیاده روی اربعین و اطلاع رسانی به شهروندان و پرسنل به همت اداره روابط عمومی در ساختمان ستادی منطقه نیز  برپا شد.

وی با بیان این که  امسال خدمات به زائران اربعین با رویکرد حفظ محیط زیست شهر مهران به اجرا در آمد، گفت : پاکسازی کلی از تاریخ یکم آبان در 3 شیفت کاری به صورت شبانه روزی  با استفاده از ادوات مجهز انجام شده و در مسیرهای پرتردد و نزدیک مواکب، نظافت مسیر و سرویس های بهداشتی انجام می شود.

براساس این خبر، زباله های تولیدی درروزهای نخست  20 تن  بود که در روزهای پایانی با توجه به  افزایش تعداد زائران، میزان پسماندهای جمع آوری شده روزانه به 130تن رسید.

 استقرار و نصب 100 مخزن 240 لیتری و 50 مخزن 1100 لیتری، جانمایی سایت بازیافت با دستگاه های مجهز پرس زباله و ماشین آلات مینی پک و نیروهای مجهز به لباس کار، دستکش، کیسه های زباله، ماسک، تجهیز  450 چشمه سرویس بهداشتی ، نصب و راه اندازی 25 دوش پرتابل، تعویض شیر آلات، رفع گرفتگی چاه فاضلاب، استقرار و نصب رخت آویز،  وجود  بیش از  3 هزار لیتر صابون مایع در مخازن، حضور 50 متصدی سرویس بهداشتی بانوان و آقایان، توزیع اقلام فرهنگی نظیر چفیه و سر بند  از دیگر اقدامات است.

همچنین طی بازدید ناصری  نماینده شهردار تهران، اشتری فرمانده نیروی انتظامی و جمعی از مدیران اعلام شد، شهرداری منطقه 5 در نقطه صفر مرزی فعالیت خوبی داشته، در اجرای سیاست ها تاکنون موفق بوده و خوشبختانه پیش بینی می شود با افزایش جمعیت زائران در روزهای آتی، منطقه 5 با تکیه بر تجربه و تهیه امکانات بیشتر، امسال موفق تر از سال های گذشته عمل کند و شاهد ارتقای سرویس دهی کمی و کیفی نسبت به سنوات گذشته در نقطه صفر مرزی باشیم.

خسروآبادی با بیان اینکه مرز بین المللی مهران یکی از مهم ترین مرزهای زمینی کشور به سمت عراق است با تاکید بر بسیج امکانات برای ارائه بهترین خدمات شبانه روزی به زائران کربلا در مرز مهران بیان داشت: با توجه به شرایط جوی، بارش، گرد و غبار، طوفان و خسارات وارده، شهرداری منطقه با مشارکت دستگاه های اجرایی و یگان انتظامی استان ایلام، توانست اقدامات خدمات شهری برای پاکسازی،رفت وروب پایانه و نظافت سرویس ها را همچنان به درستی انجام دهد.

شهردار منطقه 5 افزود : با آغاز برگشت زائران از عتبات عالیات، مرحله دوم رفت و روب، نظافت و پاکسازی مسیر برگشت انجام شده و هم اکنون محورهای منتهی به نقطه مرزی مهران در خاک عراق و محور پایانه تا پل زائر در شهر مهران، در سه شیفت کاری با استفاده از 500 نیروی خدماتی در حال انجام است و پیش بینی شده تا روز 8 آبان ماه (اربعین حسینی) بر خیل زائران عبوری از این مسیر افزوده شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

print
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.