نمایش خبری


شهردار منطقه خبر داد؛ مسيل ها و کانال هاي منطقه 5 آماده فصل بارش


بازدید: 210
نظرات: 1
ایجاد شده توسط :
روابط عمومی منطقه ۵
تاریخ ارسال: 1397/8/7 12:9:2 

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه5 ، رجبعلی خسروآبادی شهردار منطقه  با  اعلام این خبرگفت: در فصل بارندگی به منظور جلوگیری از بروز حوادث غیر مترقبه و جاری شدن سیل، با انجام بازدیدهای روزانه از رودخانه ها و رفع آب گرفتگی از کانال های سرپوشیده، عملیات پاکسازی آب روها انجام و وقوع سیلاب و احتمال خطر پذیری در مسیل های منطقه 5 کنترل شده است .

خسروآبادی با اشاره به این که بیش از 35هزار متر مسیل  وکانال در سطح منطقه 5 واقع شده است افزود : مسيل ها و کانال های وسک، دره زرنو، الوند، شقایق، آزادی ، دره زغالی و... پاکسازي و لايروبي شدند.

وي همچنين از لايروبي مکانيکي مسیل صادقیه خبر داد و افزود: این مسیل به طول 4هزار متر از فلکه دوم صادقیه آغاز وبه رودخانه کن متصل می شود و با توجه به این که بستر مسیل  به صورت طبیعی بوده وحجم قابل توجهی از رسوبات درکانال انباشته می شود ، بنابراین لایروبی کف آن امری اجتناب ناپذیر است . بدین منظور جمع آوری ودپوی این رسوبات  به صورت مکانیزه انجام شد.

همچنین با برگزاری جلسات متعدد و بازدید های صورت گرفته، راهکارهای رفع نقاط آبگیر و آب ماندگی درسطح محدوده ، شناسائی ،  پی گیری و با به روز رسانی نقشه های "GIS" ، برنامه ریزی  اجرای چاه جذبی ، نصب تله زباله گیر برای جلوگیری از ورود زباله های حجیم به کانال، ترمیم کف سازی و شیب بندی مناسب انهار، نصب دریچه، افزایش و تعریض انهار، ترمیم کانیوها و ...  عملیاتی شد .  

علی بخشی معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه درتشریح چگونگی رصد نقاط آب گیر گفت : نقاط دارای آب گرفتگی احتمالی پیش بینی نشده با استفاده از دوربین های کنترل ترافیک رصد شده  و نیروهای انسانی کارشناسی و کارگری در محل های از پیش تعیین شده ، هنگام بارش برای کنترل شرایط حضور دارند . 

وی افزود : تاکنون 7 هزارو 912 متر کانال های روبسته ، 11هزار و279 متر کانال های دفنی ، 21هزارو 270 متر کانال های روباز و 46 حوضچه رسوبگیر در سطح محدوده پاکسازی شده است و برای بارش ها آمادگی کامل داریم و نیروها در حالت آماده باش به سر می برند. در خصوص بعضی از آب ماندگی های بزرگراهی نیز مکاتباتی با معاونت فنی وعمران شهرداری تهران، انجام شده که در حال پی گیری است .

 print
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید