نمایش خبری

با آغاز طرح حیات شبانه ؛ گردش اقتصادی و نشاط شهروندی در منطقه 5 پایتخت جان گرفت
ایجاد شده توسط : hoseinpour-n در 1397/08/23 11:01:36 ق.ظ


 

آغاز طرح حیات شبانه به مدت یک ماه در بوستان جوانمردان، امکان نشاط شبانه شهروندان منطقه 5 را درکنار ون کافه ها، غرفه های فرهنگی و گروه های هنری فراهم کرده است .

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 5، رجبعلی خسروآبادی شهردار منطقه در مراسم افتتاحیه طرح حیات شبانه با بیان این که امکان فعالیت و حضور پایتخت‌نشینان در ساعاتی از شب در بوستان جوانمردان فراهم شده، بر برپایی مراسم سنتی شب زنده داری در فرهنگ ایرانی تاکید کرد و افزود : زیست شبانه به رونق اشتغال منجر شده، بستر گفتگو در میان شهروندان را هموارتر کرده، گردشگری را تقویت و در یک کلام زیست شبانه، جان دوباره‌ای به شهر می‌ بخشد و امیدواریم گامی برای حفظ بهداشت روانی و ایجاد نشاط شهروندی در شهر باشد.

وی ضمن اعلام این که طرح حیات شبانه در ساعات 19 الی 2 بامداد برگزار می شود افزود : شادی فضای شبانه در شهر تهران با توجه به مشغولیت های شهروندان از ضرورت ها بوده و این منطقه با داشتن 850 هزار نفر جمعیت، فضای تفریحی- تفرجی، تمرین با هم بودن و توسعه گردش اقتصادی را برای همگان فراهم کرده است .

سیف مسئول گردشگری شهرداری تهران با حضور درآیین افتتاح طرح حیات شبانه از ظرفیت منطقه به عنوان پیشتاز فعالیت های فرهنگی اجتماعی در شهر تهران سخن گفت و احیای این طرح را، موجب دستاوردهایی در اقتصاد، فرهنگ و گردشگری منطقه دانست.

وی افزود:  ما دنبال مراسم گرایی نیستیم و هدف از اجرای این طرح معرفی نقاط گردشگری شهر و نشان دادن قابلیت های گردش شبانه و تسهیل گر برنامه های هنری فرهنگی گروه های شهروندی هستیم .

براساس این خبر ، ایجاد زیر ساخت های مناسب نظیر 6 ون کافه، 5 غرفه فرهنگی شامل کافه کتاب، آموزش هنر قلم زنی ، مجسمه سازی، عرضه لباس های محلی و اجرای برنامه های هنری- آئینی، شب های منطقه را رونق می دهد. 

 

 

print
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.