نمایش خبری

در منطقه 5 پایتخت انجام شد ؛ مشارکت اهالی سازمان برنامه جنوبی در مانوربزرگ تخلیه امن و اسکان اضطراری
ایجاد شده توسط : hoseinpour-n در 1397/09/12 07:49:03 ق.ظ


 

مانور بزرگ تخلیه امن و اسکان اضطراری درمحله سازمان برنامه جنوبی منطقه 5  با هدف آمادگی در برابر حوادث غیر مترقبه با مشارکت ساکنین و نیروهای امدادی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 5 ،رجبعلی خسروآبادی شهردار و مدیر ستاد بحران منطقه این مانور بزرگ را فرصتی برای توان آزمایی کلیه ارگان های خدمت رسان و فرصتی برای تمرین شهروندان برای مواقع بحران دانست. 

وی از اهداف برگزاری این مانور، به ایجاد هماهنگی هر چه بیشتر بین سازمان های امدادرسان نظیر آتش نشانی، اورژانس، هلال احمر، پلیس راهور، بسیج و سپاه ویگان حفاظت  اشاره کرد وافزود : اولین بار است که مانور تخلیه امن و اسکان اضطراری در شب با مشارکت شهروندان محلات منطقه 5 اتفاق می افتد که این امکان برای مردم فراهم شده تا استفاده از توان فکری در مواقع بحران را تمرین کنند.  

براساس این خبر، سناریوی مانور بزرگ تخلیه امن و اسکان اضطراری طوری طراحی شده بود که بعد از تخلیه کلیه منازل مسکونی، شهروندان با راهنمایی نیروهای امدادرسان و مشارکت دوام (گرو ه های داوطلب واکنش اضطراری محلات ) در بوستان جانبازان اسکان موقت گرفتند.

شهردار منطقه، صدور اخطار، آموزش در سرای محلات و تجهیز تعداد اندک ساختمان های ناایمن در منطقه را از دیگر اقدامات مقابله با آسیب در مواقع بحران دانست و بر تغییر مسیر تردد کامیون های انبار نفت شمال غرب برای حفظ ایمنی ، بهداشت و محیط زیست ساکنین محله شهران تاکید کرد.

صمیم مرادی روزبیانی معاون عملیات سازمان مدیریت بحران شهر تهران نیز مساعدت شهروندان در این مانور بزرگ را بی نظیر خواند و به نقشه های تهیه شده در سایت سازمان مدیریت بحران برای هر محله اشاره کرد و گفت : شهروندان می توانند با مراجعه به این نقشه ها ، نقاط امن محله خود را شناسایی کنند و امیدواریم این مانور که با هماهنگی ستاد بحران منطقه 5 ومشارکت ارگان های امدادرسان برگزار شده، موجب آمادگی بیشتر در مواقع بحران شود .

یکی از ساکنین محله سازمان برنامه جنوبی نیز در گفتگو با خبرنگار منطقه ، این اقدام شهرداری منطقه 5 را گام موثری در ایجاد آمادگی مردم در هنگام وقوع زلزله دانست و از مدیران شهری تشکر کرد.

معاون آموزش وهماهنگی برنامه ریزی سازمان مدیریت بحران ، رئیس هلال احمر استان تهران و معاونین اورژانس تهران و جمعی از مدیران منطقه  نیز در این مانور حضور داشتند.

 

 

 

 

print
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.