نمایش خبری


رونق تولید با توسعه توانمند سازی و کار آفرینی در منطقه 5 پایتخت


بازدید: 53
نظرات: 0
ایجاد شده توسط :
روابط عمومی منطقه ۵
تاریخ ارسال: 1398/2/15 10:1:50اولین نشست تخصصی کار آفرینی با نگاه ویژه به توانمندسازی آسیب دیدگان  اجتماعی و خانواده های کودکان کار و خیابان در منطقه 5 برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه5 ، در این جلسه حسین دلبری معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه، آمادگی برای گسترش برنامه های توانمند سازی وکار آفرینی با استفاده از ظرفیت های موجود منطقه به ویژه استارت آپ ها و موسسات مردم نهاد را اعلام کرد  و از ویژگی های برجسته منطقه به  زیر ساخت های مناسب  اشاره کرد.

همچنین لطفی معاون توانمند سازی وکار آفرینی سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران، از منطقه 5 به عنوان یکی از برترین مناطق شهرداری تهران در پنج سال گذشته در این زمینه یاد و از مدیریت گذشته و کنونی منطقه برای اجرایی شدن  برنامه های ابلاغی تشکر کرد.

قشقایی مدیر مرکز خدمات اجتماعی منطقه، ضمن ارائه گزارش از روند فعالیت های کار آفرینی، طرح حرکت را در قالب کار ویژه منطقه تشریح کرد و گفت : "طرح حرکت "  برنامه ای مناسب در حوزه مشاغل خانگی است .

وی افزود : پس از ثبت نام متقاضیان، سازمان خدمات اجتماعی با مشارکت سازمان فنی حرفه ای و اداره کل تعاون، نسبت به معرفی مشاور و مربیان متخصص اقدام کرده و افراد پس از گذراندن دوره های تعریف شده و اخذ گواهی نامه در صورت نیاز، برای اخذ وام های کار آفرینی به بانک های عامل معرفی می شوند.

در این جلسه به  طرح آموزش های فنی  حرفه ای در سامانه کارگران فصلی وساختمانی منطقه به عنوان یکی از دیگر برنامه های سال  98  اشاره شد.   

همچنین به پیشنهاد معاونت توانمند سازی سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران، منطقه 5 به عنوان منطقه پایلوت یکی از مراکز توانمند سازی خانواده های آسیب دیده اجتماعی خصوصا خانواده های کودکان کار و خیابان سطح پهنه غرب مشخص شد.

 print
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید