نمایش خبری


استفاده از کود سازگار با محیط زیست در فضای سبز منطقه 5 پایتخت


بازدید: 47
نظرات: 0
ایجاد شده توسط :
روابط عمومی منطقه ۵
تاریخ ارسال: 1398/3/5 13:39:26اجرای عملیات کودپاشی فصلی در فضای سبز منطقه 5 پایتخت برای نگهداشت محیط زیست و تقویت درختان سطح محدوده آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 5 ، علیرضا علی بخشی معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه از پخش حدود 70 تن کودگرانوله (سازگار با محیط زیست )، براساس برنامه زمان بندی شده، پس از بازدید های کارشناسی در سطوح فضای سبز منطقه خبر داد.

وی افزود: کود ارگانیک که تهیه شده از پسماند خانگی است، از سازمان مدیریت پسماند تهیه شده وبه نگهداشت ،تقویت و افزایش رشد گیاهان کمک می کند.

علی بخشی به  محلول پاشی کود های مایع پتاس بالا اشاره کرد و گفت : در فضاهای سبز و بوستان ها ی سطح منطقه،  کنترل و نظارت این طرح با برنامه ریزی دقیق به وسیله کارشناسان مراکز تام ( تحقیقات ، آموزش و مشاوره ) فضای سبز انجام می شود.

وحید اسماعیلی رئیس اداره فضای سبز منطقه نیز در تشریح خبر فوق گفت : تقویت گیاهان و جبران عناصر لازم ( نیتروژن ،  فسفر ، پتاس و ... ) ، بر اساس آزمون بستر خاک ، کود آلی و کامل زیستی بارور که به اسم اختصاری (N-P-K ) معروف است ، انجام شده  و آبیاری به صورت تشتک ، چالکود و رفع کاهش زرد برگی درختان چنار و اقاقیا در سطح فضای سبز منطقه از دیگر اقدامات در این حوزه است.

 

 print
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید