اقدامات زیست محیطی منطقه 5 در هفته محیط زیست


بازدید: 114
نظرات: 0
ایجاد شده توسط :
روابط عمومی منطقه ۵
تاریخ ارسال: 1398/3/22 12:26:24گروه های مردم نهاد و کارشناسان محیط زیست منطقه 5 در هفته محیط زیست  با شعار " با هم برای مقابله با آلودگی هوا"، بر نگهداشت محیط زیست تاکید کردند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 5، در هفته محیط زیست، فعالان و دوستداران طبیعت به همراه کارشناسان محیط زیست نواحی هفتگانه، در 29 محله منطقه دست به اقدامات زیست محیطی زدند.  

علیرضا علی بخشی معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه در این باره گفت : هفته محیط زیست با شعار "باهم برای مقابله با آلودگی هوا"فرصتی مناسب برای رسیدن به شهری با شاخص های محیط زیستی پایدار و تمرینی  برای  بهبود کیفیت محیط زیست شهری است.  

وی  افزود : به دلیل اهمیت نگهداشت محیط زیست، اقدامات هرروز این هفته با شعارهایی نظیر  آلودگی هوا و صنعت، آلودگی هوا و رسانه، آلودگی هوا و قانون، آلودگی هوا و مسئولین و مشارکتهای مردمی انجام می شود که با مشارکت نهادهای مردمی زیست محیطی و کارشناسان نواحی انجام می شود.

 اجرای طرح بررسی و کنترل معاینه فنی کلیه خودروهای پیمانکاران و منطقه، برگزاری کارگاه های مقابله با آلودگی هوا، آموزش شهروندی به صورت چهره به چهره، راه اندازی کمپین نه به پلاستیک، آموزش در خصوص استفاده از کیسه های پارچه ای به جای کیسه های پلاستیکی و نیز توزیع کتاب های محیط زیستی از جمله اقدامات منطقه در هفته محیط زیست است .

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ادامه داد : در سال 97 در ارزیابی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار در میان سه سطح مطلوب ، نیازمند توجه و ضعیف ، با امتیاز بالا نسبت به سایر مناطق وضعیت مطلوبی داشتیم و با تلاش همکاران، مروج فرهنگ نگهداشت محیط زیست در منطقه هستیم .

 print
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید