آموزش / ثبت نام کارت بلیت تخفیف دار مترو


بازدید: 1045
نظرات: 0
ایجاد شده توسط :
فناوری اطلاعات منطقه ۵
تاریخ ارسال: 1393/11/7 14:26:37
امکان آموزش تصویری "ثبت نام بلیت تخفیف دانشجویی و دانش‌آموزی" برای متقاضیان وجود دارد.

همچنین این کارت بلیت‌ها به نام شخص درخواست کننده صادر شده و محدودیت‌های صدورکارت نیز برای اشخاص به شرح زیر است:

 

آدرس اینترنتی استفاده از کارتهای مترو :   شهرداری تهران در حالی به دنبال ارائه کارت بلیت‌های تخفیف دار برای دانشجو و دانش آموزان است که طبق اعلام شهرداری، سایت بلیت الکترونیک به آدرسhttp://eticket.tehran.ir تنها محیطی است که به امر نام نویسی مردم اختصاص یافته و هیچ یک از مراحل ثبت نام نیازی به حضور در مراکز و یا پرکردن فرم چاپی ندارد.براساس اطلاعات سایت مربوطه، شرایط خاصی برای دریافت کارت بلیت‌های یکساله وجود دارد، بگونه‌ای که طبق مصوبه شورای شهر، در سال 1393 سه نوع کارت بلیت مدت دار به شهروندان ارائه می شود که عبارتند از کارت بلیت یکساله مخصوص استفاده در شبکه حمل و نقل اتوبوسرانی، کارت بلیت یکساله مخصوص استفاده در شبکه حمل و نقل مترو و کارت بلیت یکساله دو منظوره جهت استفاده در شبکه حمل و نقل مترو و اتوبوس


. برای هر شخص فقط یک نسخه از کارت بلیت یکساله مترو و یک نسخه از کارت بلیت یکساله اتوبوس صادر می‌شود.
. برای شخصی که کارت بلیت دو منظوره صادر شده باشد هیچ یک از کارت بلیت های تک منظوره صادر نخواهد شد.
. برای شخصی که هر یک از کارت بلیت‌های تک منظوره صادر شده باشد. کارت بلیت دو منظوره صادر نخواهد شد.
. کارت بلیت منزلت همان کارت بلیت دو منظوره است که با %90 تخفیف برای دارندگان کارت منزلت صادر می‌شود.
شرایط خرید و استفاده :

قیمت هر یک از کارت بلیت‌های یکساله به شرح زیر است. همچنین هر یک از کارت بلیت‌های یکساله دارای سقف مجاز مصرف هستند که در جدول زیر آمده است. منظور از سقف مجاز مصرف حداکثر کرایه‌ای است که توسط این کارت بلیت‌ها در طول یکسال می‌توان پرداخت کرد.

کلیات 7 بندی برای دریافت کنندگان:

در مرحله نخست دانش آموز و یا دانشجوی متقاضی موظف است با مطالعه هفت بند قانونی، آنها را مدنظر قرار دهد که عبارت اند از:

. پیش ثبت نام تا تاریخ دهم مهرماه امسال( 1393.7.10 ) انجام خواهد شد.
. اشخاصی که اقدام به پیش ثبت نام کرده اند از تاریخ بیست مهرماه امسال( 1393.7.20 ) به بعد می توانند نسبت به تکمیل ثبت نام و دریافت کارت بلیت اقدام کنند.
. توجه داشته باشید این ثبت نام اولیه است و پس از تایید اشتغال به تحصیل شما از سازمان های مربوطه شما، می توانید نسبت به ثبت درخواست اصلی خود اقدام کنید.
. این پیش ثبت نام هزینه ای ندارد.
. تاریخ شروع ثبت نام نهایی متعاقبا اعلام خواهد شد.
. افرادی که پیش ثبت نام را انجام دهند در اولویت دریافت کارت هستند.
. کارت بلیت های دانش آموزی و دانشجویی بصورت شخصی سازی شده با درج مشخصات صاحب کارت ارائه خواهد شد.
نکاتی که در این بخش باید مورد توجه دانشجو و دانش آموزان قرار گیرد این است که این پیش ثبت نام بوده و پس از تایید اشتغال به تحصیل دانشجو و دانش آموزان بعد می توانند نسبت به تکمیل ثبت نام و دریافت کارت بلیت اقدام کنند.
همچنین متقاضیان برای پیش ثبت نام تنها تا 10مهرماه (پنجشنبه) فرصت ثبت نام دارند،هرچند که معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران پیش از این در گفت و گو با ایسنا عنوان داشته بود که باز هم روند ثبت نام ادامه خواهد داشت و این زمان پایانی ندارد، اولویت صدور کارت با افرادی است که زودتر ثبت نام کرده اند.در بخش ابتدایی ثبت اطلاعات، این افراد شماره ملی کامل خود را بدون هیچ گونه خط تیره و یا علامتی درج می‌کنند.در بخش‌های بعدی هر فرد باید نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد، مقطع تحصیلی، رشته تحصیلی، گرایش تحصیلی، دانشگاه محل تحصیل، دانشکده، شماره دانشجویی، تلفن ثابت، موبایل، ایمیل، آدرس و کد پستی خود را قید کند
.
در این مرحله از شما درخواست می شود تا رمز عبور دلخواه خود را در قسمت پایینی وارد کنید و این رمز را نزد خود نگه دارید چراکه با انجام این پیش ثبت نام یک حساب کاربری در این سامانه برای شما ایجاد می شود و داشتن رمز عبور برای مراجعات و پیگیری های بعدی شما الزامی است.
همچنین چناچه که شما گزینه ثبت نام دانش آموزی را بزنید اطلاعاتی متفاوت همچون: مدرسه محل تحصیل، شماره دانش آموزی و منطقه آموزش و پرورش را پیش روی خود خواهید دید.هرچند که مهندس تشکری هاشمی در مورد صدور کارت بلیت تخفیف دار برای دانش آموزان گفت از آنجایی که این معاونت به اطلاعات دانش آموزان دسترسی پیدا نکرده است برای تمامی دانش آموزان ثبت نام کرده در این سامانه که بین 10تا 18سال سن داشته باشند کارت بلیت مترو و اتوبوس با 50درصد تخفیف صادر خواهد شد
.پس از آن دانش آموز و یا دانشجوی متقاضی با تایید تمام بندها و گزینه‌های فوق، دکمه تایید نهایی را فشار دهد و به این ترتیب مرحله ثبت نام رسما تمام خواهد شد. بنا به آنچه که در سایت قید شده است جواب نهایی در مورد تعلق گرفتن کارت بلیت تخفیف دار برای این فرد تا ده روز بعد یعنی(بیستم مهرماه ) اعلام خواهد شد. 

 

print
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.